Autokar pełen dzieci wypadł z drogi

Dramatyczne chwile na drodze krajowej nr 17 w Zakręciu. Autokar wiozący dzieci na wycieczkę wypadł z drogi i omal nie wbił się w murowany dom.

W czwartek (22 listopada) po 9.00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał informację, że na drodze krajowej nr 17 w Zakręciu (gmina Krasnystaw) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu przewożącego dzieci. – Skierowani na miejsce policjanci ustalili, iż jadący autokarem, 25-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, chcąc uniknąć zderzenia z hamującymi przed nim pojazdami, zjechał do przydrożnego rowu – relacjonuje Piotr Wasilewski, rzecznik KPP w Krasnymstawie.

– W autobusie znajdowało się 35 dzieci oraz 7 opiekunów – dodaje. Szczęście w nieszczęściu, kierowca na tyle opanował kilkutonowy pojazd, że ten zatrzymał się tuż przed murowanym domem. Wszystkie, dzieci i ich opiekunowie zostali przebadani. Nikomu nic się nie stało. – Dzieci w dalszą drogę pojechały innym autokarem podstawionym przez przewoźnika. Kierowca został ukarany mandatem. Był trzeźwy – mówi Wasilewski. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here