Autorskie spotkania z Magdą Stachulą

Spotkanie z Magdą Stachulą w Żółkiewce

Mistrzyni thrillerów psychologicznych, pochodząca z Krasnegostawu, Magda Stachula w ramach ogólnopolskiego tygodnia bibliotek spotkała się z czytelnikami Powiatowej Biblioteki Publicznej, ale również gminnych bibliotek w Fajsławicach i Żółkiewce.

Magda Stachula jest laureatką nagrody dla debiutantów, przyznawanej przez czytelników magazynu kryminalnego „Pocisk”. Została ona także nominowana w plebiscycie Książka Roku 2016. Stachula otrzymała również wyróżnienie w konkursie organizowanym przez portal lubimyczytać.pl w kategorii thriller/kryminał i sensacja. W ramach ogólnopolskiego tygodnia bibliotek czytelnicy z Krasnegostawu, Fajsławic i Żółkiewki mieli okazję spotkać się z autorką thrillerów psychologicznych. Jej powieść została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków literackich.

Szybko zyskała status bestsellera. Okrzyknięto ją jednym z najlepszych debiutów 2016 roku. W 2017 Stachula wydała kolejną książkę, pod tytułem „Trzecia”, później pojawiły się „W pułapce”, „Oszukana”, „Strach, który powraca”, „Odnaleziona” i „Oskarżona”. Stachula jest autorką książki dla dzieci: „Tajemnica starej mapy”. Opowiadania w antologiach: „Zabójczy pocisk. Polska krew”, „Zakochane Zakopane”, „Zabójcze święta”, „Awers”, „Zakochane Zakopane latem”, „Zima w Pensjonacie pod Bukami”, „Zimno, zimniej, zbrodnia”. Najnowsza powieść pisarki to kryminał „Gdzie jest Emma”.

Autorka bestsellerowych książek w Fajsławicach spotkała się z uczniami klas czwartych i piątych szkoły podstawowej. Pisarka opowiedziała dzieciom, jak wygląda proces powstania książki, ile czasu trzeba poświęcić na jej napisanie, skąd czerpie inspiracje. Uczniowie zadawali wiele różnych pytań na tematy nie tylko dotyczące książek, ale również zainteresowań zaproszonego gościa.

Z najmłodszymi czytelnikami Magda Stachula spotkała się również w Żółkiewce. Zapoznała dzieci ze swoją nową książką, pt. „Ekipa na Tropie”. Uczniowie zadawali pytania dotyczące pracy pisarki, warsztatu pisania książek, jak i również zainteresowań autorki. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here