Avia będzie musiała zadowolić się czwartym miejscem?

Siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik przegrali w piątek przed własną publicznością z BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3 (23:25, 19:25, 24:26) w drugim meczu o brązowy medal TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą bydgoszczanie 2:0 i to oni są już o krok od miejsca na podium, wystarczy, że wygrają u siebie dzisiejsze, trzecie spotkanie.

Po pierwszym meczu pomiędzy bydgoszczanami i świdniczanami, rozegranym w miniony poniedziałek, a zakończonym wygraną podopiecznych Marcina Ogonowskiego w trzech setach, siatkarze Avii zapowiadali, że w kolejnym spotkaniu będą walczyć, aby przedłużyć rywalizację.

Pierwszą partię piątkowego spotkania lepiej rozpoczęli przyjezdni (8:3). Gospodarze nie potrafili ustabilizować swojego przyjęcia. Krótkie przerwy na żądanie trenera Witolda Chwastyniaka pozwoliły uspokoić grę świdniczan i zbliżyć się na 10:12. Od tego momentu praktycznie do końca już seta toczyła się dość równa gra, którą ostatecznie na swoją stronę rozstrzygnęli goście, wygrywając 25:23.

Drugiego seta od bardzo dobrych zagrywek rozpoczął Przemysław Toma. Goście szybko jednak odrobili straty, dzięki mocnym serwisom Damiana Wierzbickiego, a potem objęli prowadzenie (5:3), którego nie oddali już do końca seta (19:25).

Trzeci set od początku był bardzo zacięty. W drugiej połowie tej odsłony wydawało się, że zawodnicy ze Świdnika są na prostej drodze do zwycięstwa. Dzięki zagrywkom Rafała Obermelera wyszli nawet na trzypunktowe prowadzenie – 18:15. Bydgoszczanie jednak walczyli do końca i ta walka im się opłaciła. Doprowadzili do remisu 24:24, a po chwili  rozstrzygnęli seta i całe spotkanie na swoją korzyść. Najpierw skutecznym kontratakiem popisał się Mariusz Marcyniak, a w kolejnej akcji błąd w ataku popełnił Mateusz Rećko. MAG

Polski Cukier Avia Świdnik – BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3 (23:25, 19:25, 24:26)

Avia: Walawender (7), Rećko (20), Kalinowski (11), Urbanowicz (8), Toma (2), Obermeler (2), Guz (libero) oraz Kuś (libero) i Durski.

Visła: Masny (3), Wierzbicki (17), Marcyniak (9), Kaźmierczak (8), Galabov (15), Gutkowski (2), Bonisławski (libero) oraz Radziwon, Owczarz i Jędruszczak (libero).
Stan rywalizacji (do 3. zwycięstw): 2-0 dla Visły.