Avia gromi Ładę i… przegrywa z Górnikiem

Nowy bramkarz Kolejnym zawodnikiem, który w zimowej przerwie dołączył do trzecioligowego zespołu Avii, jest 22-letni bramkarz Krzysztof Kurek. Wychowanek BKS Lublin ostatnio reprezentował barwy Wisły Puławy. W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 wystąpił w czterech spotkaniach ligowych, w tym przeciwko Avii.

W sobotę trzecioligowa Avia Świdnik rozegrała aż dwa sparingi. Najpierw „żółto-niebiescy” rozgromili u siebie 7:0 czwartoligową Ładę Biłgoraj, a następnie przegrali w Łęcznej z drugoligowym Górnikiem 0:3.

Bohaterem meczu z Ładą był Wojciech Białek. 37-latek do siatki rywali trafiał aż cztery razy!

W spotkaniu w Łęcznej z Górnikiem, Avia wszystkie bramki straciła dopiero po przerwie.

Mimo porażki Łukasz Mierzejewski, trener świdnickiej drużyny, nie ukrywał po meczu zadowolenia z postawy swoich podopiecznych, zwłaszcza w pierwszej części, w której w niczym nie ustępowali rywalowi. MAG

Avia Świdnik – Łada Biłgoraj 7:0 (2:0)

Avia: Kurek (46 Szelong), Głaz, Kołodziej, Plesz, Niewęgłowski, Wójcik, Śliwa, Maluga, Poleszak, Ceglarz (60 Ozimek) Białek.

Bramki: Maluga 4, 72, Białek 42, 79, 83, karny 84, Poleszak 64.

Górnik Łęczna – Avia 3:0 (0:0)

Górnik: Rojek – Orłowski, Baranowski, Midzierski, Sasin, Cierpka (27 Tymosiak), Wójcik, Stromecki, Stasiak, Dzięgielewski, Banaszak.

Avia: Szelong (46 Kurek), Mykytyn, Górka, Kukułowicz, Kuliga, Uliczny, K. Mroczek, Ozimek, B. Mroczek, Prędota, Szpak.

Bramki: 1:0 Tymosiak 51, 2:0 Cielebąk 56, 3:0 Śpiączka 73.