Avia i Motor wygrywają

W sparingu Avii z Włodawianką piłkarze obu zespołów zapomnieli o obronie. W meczu padło aż 12 goli. Świdniczanie wygrali 7:5

Piłkarze lubelskiego Motoru i świdnickiej Avii rozegrali kolejne sparingi. Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem rundy rewanżowej III ligi lublinianie odnieśli kolejną, drugą wygraną, pokonując w Puławach 3:1 Wisłę. Świdniczanie w potyczce z czwartoligową Włodawianką urządzili sobie z kolei ostre strzelanie, zapominając jednak o obronie.

Cieszy szczególnie postawa Motoru, który ma bić się wiosną o awans do II ligi. Podopieczni trenera Mirosława Hajdy grają z meczu na mecz co raz lepiej, a ostatnio zaczęli w końcu wygrywać.

W najbliższą sobotę (29 lutego) Motor rozegra w Lublinie dwie gry kontrolne, w których zmierzy się z czwartoligowcami – Włodawianką oraz Tomasovią. Będą to ostatnie mecze sparingowe motorowców przed startem rundy wiosennej. Avia z kolei zagra w sobotę z Granitem Bychawa. MAG

Wisła Puławy – Motor Lublin 1:3 (0:2)

Motor – I połowa: Olszewski – Michota, Grodzicki, Cichocki, Melnyczuk, Kunca, Swędrowski, Król, Duda, Rymek, Ropski; II połowa: Kalinowski – Gruszkowski, Grodzicki (73 Cichocki), Łukasik, Melnyczuk (63 Nowak), Kunca (63 Wójcik), Kumoch, Król, Swędrowski (63 Darmochwał), Ceglarz, Paluch.

Bramki: Wojczuk 72 – Król 18, Rymek 24, Darmochwał 85.

Avia Świdnik – Włodawianka 7:5 (4:1)

Avia: Szelong (45 Kurek), Głaz (46 Górka), Mykytyn (46 Kołodziej), Kukułowicz, Kuliga (46 Plesz), Uliczny (46 Wójcik), K. Mroczek (46 Prędota), Maluga, Ozimek (46 B. Mroczek), Śliwa (46 Poleszak), Białek (46 Szpak).

Bramki dla Avii: Śliwa 7, K. Mroczek 18, 37, Kukułowicz 31, Maluga 54, 83, B. Mroczek 58.