Avia ma nowego bramkarza

Świdnicka Avia dokonała pierwszego transferu przed sezonem 2020/2021. Nowym zawodnikiem trzecioligowej drużyny został bramkarz, Andrzej Sobieszczyk.


27-latek urodził się w Krakowie. Jego pierwszym klubem była Skawa Wadowice. W późniejszym czasie reprezentował barwy Wiślanki Grabie, Czarnych Staniątki, Puszczy Niepołomice, Motoru Lublin, a ostatnio Hetmana Zamość. Ma na swoim koncie 22 mecze w I lidze. Mierzący 196 cm bramkarz zagrał także jedno spotkanie w reprezentacji Polski U-20 z Niemcami.

– Szukałem klubu bliżej Lublina, więc zadzwoniłem do Dominika Malugi, który jest tu już kilka lat i opowiedział mi jak wygląda klub. Szczerze mówiąc tak czułem, że tutaj wyląduję, coś mnie podświadomie ciągnęło do Świdnika. Oczywiście wiedziałem o dobrej organizacji klubu, o jego stabilności i warunkach do rozwoju. Porozmawiałem z prezesem, z trenerem i szybko się dogadaliśmy. Avia to fajna, rozsądnie budowana drużyna, coraz lepiej zgrana. Myślę, że jesteśmy w stanie namieszać w lidze, która będzie w przyszłym sezonie bardzo wyrównana – powiedział Andrzej Sobieszczyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here