Avia ma sposób na zespoły z Podkarpacia

Tak najkrócej można podsumować wyniki osiągnięte przez trzecioligowca ze Świdnika na finiszu rundy jesiennej. Najpierw „żółto-niebiescy” uporali się w Rzeszowie z Koroną wygrywając 3:0, następnie u siebie pokonali 2:0 Wisłoka Dębica, by wreszcie w ubiegłą sobotę zwyciężyć w Stalowej Woli z tamtejszą Stal 1:0, w spotkaniu rozpoczynającym rundę rewanżową.

Wszystkie wymienione mecze łączy nie tylko to, że Avia nie traciła w nich goli, ale także fakt, że w każdym z nich do siatki rywali trafiał Wojciech Białek, bezsprzecznie od lat najlepszy snajper świdnickiego zespołu. W sobotę 39-latek zdobył już swojego 11 gola w obecnych rozgrywkach – w 71. minucie zdecydował się na uderzenie z około 20 metrów od bramki gospodarzy i zaskoczył golkipera miejscowych.

Dzięki wygranej Avia zrewanżowała się Stali za porażkę u siebie doznaną w identycznym stosunku na inaugurację obecnego sezonu i zimową przerwę spędzi na 7. miejscu w tabeli, tracąc do lidera rezerw Cracovii tylko sześć punktów.