Avia nie dała się liderowi

W sobotnim meczu w Świdniku pomiędzy Avią, a Siarką było wszystko: gole, karny i kartki, zarówno żółte jak i czerwone. Lider trzecioligowych rozgrywek choć dwukrotnie obejmował prowadzenie po raz trzeci z rzędu musiał zadowolić się remisem 2:2.

W odróżnieniu od potyczek w Tarnowie z Unią i u siebie z Koroną Rzeszów tarnobrzeżanie tym razem nie musieli gonić wyniku. To oni dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Już w 9. minucie, po rzucie rożnym wykonywanym na raty, gola zdobył Krzysztof Zawiślak. Dwanaście minut później   z rzutu wolnego sprzed pola karnego wyrównał Wojciech Białek, i choć najpierw uderzył w słupek, to sędzia zdecydował o powtórzeniu stałego fragmentu gry i za drugim razem już się nie pomylił.

W 32. minucie Siarka odzyskała prowadzenie. Faulowany w polu karnym gospodarzy był Jakub Tabor, a „11”  pewnie wykorzystał najskuteczniejszy strzelec III ligi Marcin Stefanik, zdobywając 10 bramkę w tym sezonie.

Kluczowa dla losów meczu była końcówka pierwszej i początek drugiej części. Najpierw w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę za faul obejrzał Dawid Bałdyga, a następnie, tuż po przerwie drogę do bramki gości znalazł Bartłomiej Poleszak, który z „16” trafił do siatki po tzw. długim rogu. MAG

AVIA Świdnik – Siarka Tarnobrzeg 2:2 (1:2)

Avia: Sobieszczyk – Góralski, Kursa, Mykytyn, Świech, Oziemczuk (46 Zając), Dobrzyński (46 Popiołek), Uliczny, Kompanicki (62 Najda), Poleszak, Białek.

Siarka: Pietryga – Bierzało, Stefanik, Józefiak – Tabor, Tyl (70 Duda), Rogala (70 D’Apollonio), Sulkowski – Zawiślak, Bałdyga, Agudo (56 Mróz).

Bramki: 0:1 Zawiślak 9, 1:1 Białek 27, 1:2 Stefanik 32 z rzutu karnego, 2:2 Poleszak 47. Czerwona kartka – 45+2 Bałdyga (S.) – za faul. Żółte kartki: Mykytyn, Zając (A.) oraz Pietryga, Tyl, Rogala, Mróz (S.). Sędziował: Marcin Sokołowski (Siedlce). Widzów: 400.