Avia pokazała charakter

Piłkarze trzecioligowej Avii wygrali po raz drugi wiosną, a ósmy w obecnym sezonie! W sobotę podopieczni trenera Tomasza Bednaruk pokonali przed własną publicznością 2:1 Orlęta Radzyń Podlaski, chociaż do przerwy przegrywali 0:1.

Zwycięstwo gospodarzom, w dziewiątym wiosennym spotkaniu zapewnił bezsprzecznie najlepszy w sobotnim meczu zawodnik, Piotr Darmochwał. 27-letni pomocnik doprowadził do wyrównania w 67. minucie, a 13. minut później przechylił szale zwycięstwa na korzyść gospodarzy. MAG

Avia Świdnik – Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (0:1)

Avia: Piotrowski, Lusiusz, Mykytyn, Dwórzyński, Plesz (58 Mroczek), Wójcik, Głaz, Darmochwał, Maluga, Białek (75 Koczon), Prędota.
Orlęta: Nowacki, Zarzecki, Kursa, Ciborowski, Gałązka, Kot, Wojczuk, Ilczuk (72 Turek), Jaworski (53 Kalita), Korolczuk (83 Zaręba), Kiczuk
Bramki: 0:1 Wojczuk 33, 1:1 Darmochwał 67, 2:1 Darmochwał 80. Żółte kartki: Maluga (A.) oraz Ilczuk, Turek (O.). Sędziował: Sebastian Godek. Widzów: 300.

W piłkarskiej III lidze

26. kolejka: Avia Świdnik – Orlęta Radzyń Podl. 2:1 * Wisła Sandomierz – Stal Kraśnik 3:1 (Kamil Bętkowski 52, 60, Kacper Piechniak 79 – Filip Drozd 81) * Hutnik Kraków – KSZO 1929 Ostrowiec Św. 1:2 (Błażej Radwanek 40 – Maciej Miłek 18, Kamil Bełczowski 55) * Czarni Połaniec – Stal Rzeszów 1:2 (Damian Skiba 44 – Robert Trznadel 4, Wojciech Reiman 52 k) * Wisła Puławy – Chełmianka 3:0 (Michał Zuber 12, Łukasz Kacprzycki 60 (k), Konrad Szczotka 79) * Podlasie Biała Podl. – Podhale Nowy Targ 0:3 (Marek Mizia 18, Artur Pląskowski 40, Dawid Dynarek 81 k) * Spartakus Daleszyce – Wólczanka Wólka Pełkińska 0:4 (Mateusz Podstolak 7, Wołodymyr Chorolśkyj 77, Tomasz Przewoźnik 86, Krzysztof Pietluch 90) * Soła Oświęcim – Wiślanie Jaśkowice 2:0 (Mateusz Wyjadłowski 81, Daniel Feruga 90) * Sokół Sieniawa – Motor Lublin mecz zakończył się po zamknięciu wydania.

1. Podhale 26 61 49-20
2. Stal Rzeszów 26 58 69-20
3. Motor 25 54 45-21
4. Wisła Puławy 26 45 32-26
5. Hutnik 26 45 46-32
6. KSZO 26 40 40-33
7. Stal Kraśnik 26 39 41-31
8. Orlęta 26 34 34-39