Avia szykuje się na pierwszą ligę

To był pracowity tydzień dla Radosława Szczerby, prezesa świdnickiej Avii . Po tym jak Polski Związek Piłki Siatkowej wreszcie oficjalnie potwierdził, że zespół ze Świdnika będzie grał na zapleczu PlusLigi, sternik naszego klubu dopinał w pośpiechu umowy z trenerem Witold Chwastyniakiem oraz zawodnikami, którzy w sezonie 2020/21 reprezentować będą barwy beniaminka I ligi.


– Przed rozpoczęciem zakończonego niedawno sezonu trener Witold Chwastyniak otrzymał od Zarządu klubu zadanie awansu do I ligi. Cel został osiągnięty. Metody szkoleniowe trenera, warsztat pracy, jego podejście do zawodników – to wszystko sprawiło, że dziś możemy się cieszyć z upragnionego awansu. Trener otrzymał od klubu duży kredyt zaufania i spłacił go w 100%, stąd decyzja o przedłużeniu współpracy – mówi Radosław Szczerba, prezes Avii.

Zadowolenia z podpisania kolejnego kontraktu nie ukrywa także szkoleniowiec. – Przed sezonem 2019/2020 Avia złożyła mi propozycję objęcia posady trenera. Po zapoznaniu się ze szczegółami, z radością podjąłem to wyzwanie. Głównym celem mojego kontraktu było doprowadzenie Avii do awansu na zaplecze PlusLigi. Udało się to zrealizować i Avia po kilku latach nieobecności wraca do pierwszej ligi. Jestem szczęśliwy, że mogę dalej być częścią klubu i uczestniczyć w realizacji planu jakim jest gra o najwyższe cele -wyznaje trener Chwastyniak, który przed sezonem 2019/20 trafił do Avii z pierwszoligowego KPS Siedlce

Radosław Szczerba, prezes Avii Świdnik (z prawej), prezentuje Karola Rawiaka, nowego siatkarza drużyny beniaminka I ligi

Ko zagra na zapleczu PlusLigi?

Kadra Avii zostanie mocno przewietrzona. Z drużyną pożegnało się aż siedmiu siatkarzy: Tomasz Błądziński, Maciej Sajdak, Dawid Wiczkowski, Bartłomiej Misztal, Paweł Rejowski, Tomasz Kusior oraz Michał Baranowski. Umowy z klubem przedłużyli: Marcin Kurek, Artur Sługocki, Jakub Guz, Dariusz Bonisławski i Bartłomiej Żywno i Konrad Machowicz. Lada dzień nowy kontrakt podpisze także Rafał Obermeler, który w ubiegłym tygodniu przebywał na wakacjach.

Nowych zawodników w zespole będzie siedmiu. Pierwszy kontrakt (w piątek) podpisał 26-letni przyjmujący Karol Rawiak, który ma na koncie brązowy medal mistrzostw Polski juniorów oraz trzy medale 1. Ligi .Wychowanek Metra Warszawa występował w KPS Siedlce, Ślepsk Suwałki, AZS AGH Kraków, Stali Nysa, Biosì Indexa Sora (włoska Serie B), a ostatni sezon spędził w I-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki, z którą zajął szóstą lokatę.

– To doświadczony i ambitny siatkarz, który nie tylko jest graczem ofensywnym, ale także dobrze przyjmującym. Grał w zespołach pierwszoligowych, walczących o najwyższe cele. Dobre warunki tego zawodnika, to nie jedyne argumenty, które zdecydowały o jego zakontraktowaniu, ale też fakt, że pasuje charakterem do zespołu i będzie dużym wzmocnieniem Avii. Bardzo liczymy na jego pomoc – trener Witold Chwastyniak mówi o nowym zawodniku.

Karol Rawiak mierzy 198 cm oraz ma 340 cm zasięgu w ataku.

Dzisiaj (poniedziałek) umowy z Avią podpiszą dwaj kolejni, nowi gracze, w tym 28-letni środkowy, ostatnio występujący w PlusLidze! MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here