Avia wiceliderem!

Piłkarze świdnickiej Avii powrócili na zwycięską ścieżkę i po dwóch kolejnych wygranych awansowali na drugie miejsce w tabeli rozgrywek. Po wygranej przed tygodniem u siebie 3:1 ze Stalą Kraśnik, w sobotę podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego rozbili 4:1 na wyjeździe ŁKS Łagów.


Bohaterem meczu był zdobywca dwóch goli dla świdniczan Bartosz Mroczek, który tym samym zaliczył swoje trafienia nr 3 i 4 w obecnym sezonie. 26-letniemu pomocnikowi daleko jednak do najlepszego strzelca świdnickiej ekipy Wojciecha Białka, który w sobotę także wpisał się na listę strzelców notując już trzynastego gola tej jesieni. W lidze lepsi są tylko dwaj piłkarze – Adrian Paluchowski z Wisły Puławy (17 goli) i Michał Fidziukiewicz ze Stali Stalowa Wola (14). MAG

ŁKS Łagów – Avia Świdnik 1:4 (1:2)

Avia: Sobieszczyk – Górka, Drozd, Wójcik (79 Poleszak), Niewęgłowski, Uliczny, Maluga (87 Ceglarz), Oziemczuk, (79. K. Mroczek), Mroczek, Białek (72 Szpak)
Bramki: 0:1 Maluga 13, 0:2 Białek 31, 1:2 Amarildo Leirosa junior 35, 1:3 B. Mroczek 49, 1:4­ B. Mroczek 76.
Żółte kartki: Krzeszowski, Uniat, Biesiada (Ł.) oraz Oziemczuk (A.). Sędziował: Albert Bińkowski (Skarżysko – Kamienna).

W pozostałych spotkaniach 18. kolejki III ligi gr. 4:

Orlęta Radzyń Podlaski – Cracovia II 2:1 * Podhale Nowy Targ – Chełmianka 3:2 * Lewart Lubartów – Korona II Kielce 1:1 * Siarka Tarnobrzeg – Jutrzenka Giebułtów 6:1 * niedzielne mecze: Wisłoka Dębica – Hetman Zamość, Wisła Sandomierz – Wólczanka Wólka Pełkińska, KS Wiązownica – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i Sokół Sieniawa – Stal Stalowa Wola zakończyły się po zamknięciu tego wydania * Stal Kraśnik – Podlasie Biała Podlaska odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego * pauzowała: Wisła Puławy.
1. Wisła Puławy 17 44 47-18
2. Avia 17 31 43-18
3. Sokół 15 31 29-10
4. Podhale 17 30 29-20
5. Wólczanka 16 29 38-24
6. Sandomierz 15 29 26-16
7. Siarka 17 28 32-20
8.. Stal St. Wola 15 26 29-19
9. ŁKS Łagów 16 25 25-23
10. KSZO 16 23 27-19
11. Lewart 17 22 23-20
12. Wisłoka 16 22 19-18
13. Chełmianka 15 18 17-22
14. Orlęta 17 18 16-35
15. Cracovia II 17 15 16-23
16. Jutrzenka 17 15 21-47
17. Stal Kraśnik 16 15 17-28
18. Korona II 16 14 24-36
19. Podlasie 14 14 21-37
20. KS Wiązownica 15 12 15-35
21. Hetman 15 7 13-39
W następnej kolejce – 11 listopada: Avia – Wisła Puławy (13:00).