Avia znowu to zrobiła!

Siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik, znowu postraszyli lidera I ligi, niepokonany BBTS Bielsko-Biała! W sobotę we własnej hali beniaminek, podobnie jak w wyjazdowym meczu rozegranym 3 października, uległ głównemu faworytowi do awansu do PlusLigi dopiero w tie-breaku!

Świdniczanie są jednym z dwóch zespołów, obok Visły Bydgoszcz, który w tym sezonie zmusił w lidze ekipę z Bielska-Białej do pięciosetowej walki! Podopieczni trenera Witolda Chwastyniaka nie poddali się, choć kiepsko rozpoczęli sobotnie spotkanie, przegrywając set otwarcia 18:25. Później gospodarzom nie zabrakło jednak woli walki i pomysłu na grę. „Żółto-niebiescy” byli o krok od pokonania lidera.

W tie-breaku Avia wygrywała 12:11! Niestety, w końcówce to rywale zachowali więcej zimnej krwi i ostatecznie zwyciężyli 15:12.

MVP został Jarosław Macionczyk, 41-letni rozgrywający BBTS.

W sobotnim meczu LUK Politechniki Lublin z MCKiS Jaworzno, najsłabszą drużyną ligi, niespodzianki nie było. Akademicy po dwóch wyjazdowych porażkach – przed tygodniem w Kluczborku z Mickiewiczem oraz w środę w Bydgoszczy z Visłą (2:3), odnieśli pierwszą wygraną w 2021 roku.

Warto jednak zaznaczyć, że spotkanie rozpoczęło się dość niespodziewanie, bo goście, outsider rozgrywek wygrali pierwszego seta 25:23!

Później podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka pokazali jednak rywalom miejsce w szyku, dwukrotnie wygrywając sety do 17 i raz do 14.

MVP został wybrany Wojciech Sobala.

Polski Cukier Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała 2:3 (18:25, 25:20, 17:25, 25:22, 12:15)

Avia: Nowak (2), Kurek (1), Obermeler (4), Rećko (15), Swodczyk (15), Rawiak (17), Bonisławski (libero) oraz Boruch (3), Walawender, Sługocki (9) i Żywno (1).
BBTS: Macionczyk (7), Siek (4), Kapelus (11), Piotrowski (5), Cedzyński (9), Krikun (16), Jaglarski (libero) oraz Marek (libero), Czetowicz, Vicentin (7), Hunek (7), Oniszk (3), Gryc (5) i Makowski (11).

LUK Politechnika Lublin – MCKiS Jaworzno 3:1 (23:25, 25:17, 25:17, 25:14)

Politechnika: Wachnik, Pająk (6), Goss (11), Rusin (20), Sobala (13), Stajer (9), Majstorović (libero) oraz Cabaj (libero), Seliga i Mehić (11).

MCKiS: Bieńkowski (4), Grzegolec (16), Siemiątkowski (16), Szwed (15), Polański (4), Żeliński (2), Ledwoń (libero) oraz Wojtaszkiewicz (1), Pietras (2) i Polczyk.