Awans rzecznika, emerytura naczelnika

Zmiany kadrowe w krasnostawskim starostwie. Sławomir Kamiński, dotychczasowy rzecznik prasowy starostwa, będzie nowym naczelnikiem wydziału oświaty, kultury, kultury fizycznej i turystyki. Na emeryturę przeszedł z kolei Ryszard Wołyniak, naczelnik wydziału rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska.

W ostatni czwartek odbyło się uroczyste pożegnanie Ryszarda Wołyniaka, naczelnika wydziału rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska starostwa powiatowego w Krasnymstawie, który po 44 latach pracy przechodzi na emeryturę. Wołyniak był naczelnikiem od 1999 r. – Serdecznie dziękujemy za sumienną oraz rzetelną pracę, zaangażowanie i zdyscyplinowanie, a także wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, będących wynikiem pana ogromnej wiedzy i doświadczenia. Mamy nadzieję, że czas poświęcony na pracę zawodową był dla pana źródłem radości i satysfakcji – mówił podczas uroczystego pożegnania naczelnika starosta krasnostawski Janusz Szpak.
Odejście Wołyniaka to nie jedyna zmiana kadrowa, jaka ma miejsce w starostwie. Wiadomo już, kto na stanowisku naczelnika wydziału oświaty, kultury, kultury fizycznej i turystyki zastąpi Marka Majewskiego, który wygrał konkurs na dyrektora Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Nowym szefem powiatowej oświaty został Sławomir Kamiński, dotychczasowy rzecznik prasowy starostwa. – Od blisko dekady miałem możliwość współpracy z państwem dotyczącej szeroko pojętego przekazywania informacji, a jednocześnie promowania powiatu krasnostawskiego – napisał w specjalnym oświadczeniu wysłanym do mediów Kamiński. – W większości przypadków działo się tak dzięki obustronnemu zrozumieniu, rzetelności, a także koleżeńskości. Współpracę z państwem bardzo sobie cenię, gdyż nie doznałem kiedykolwiek żadnej złośliwości, czy też działania niezgodnego z zasadami etyki. Ten okres będę bardzo mile wspominał – dodał. Kamiński obowiązki naczelnika oświaty przejmie z dniem 24 lipca. (kg)