Awanse i odznaczenia u policjantów

W piątek w Krasnostawskim Domu Kultury odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. Jednym z najważniejszych punktów akademii było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe, dyplomów oraz nagród. W uroczystości wziął udział pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie insp. Robert Szewc.

Mszą świętą rozpoczęli w piątek swoje święto krasnostawscy policjanci. Następnie w KDK odbył się uroczysty apel z tej okazji. W uroczystości poza policjantami i pracownikami cywilnymi, udział wzięli liczni goście, w tym m.in. przedstawiciele duchowieństwa, władz lokalnych, samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z policją. Szczególnym gościem był pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie insp. Robert Szewc. Podczas akademii 40 policjantów otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne. Wśród awansowanych znalazł się pierwszy zastępca komendanta krasnostawskiej policji Janusz Pudźwa, który awansował do stopnia młodszego inspektora.
Dyplomy nagrody i gratulacje odebrali również zwycięzcy plebiscytu organizowanego wspólnie m.in. przez policję i Nowy Tydzień, na najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego powiatu krasnostawskiego – st. sierż. Paweł Jaźwiński oraz asp. Tomasz Zborowski.
A oto wykaz awansowanych podczas uroczystości policjantów (nie zawiera funkcjonariuszy wydziału kryminalnego): na stopień młodszego inspektora – pierwszy zastępca komendanta powiatowej policji w Krasnymstawie Janusz Pudźwa. Z wydziału prewencji: na nadkomisarza – Zbigniew Oleszczuk, na aspiranta sztabowego: Anna Podgórska i Andrzej Frańczak, na starszego aspiranta: Ewa Lewczuk-Kosmala, na aspiranta: Tomasz Zborowski, na młodszego aspiranta: Grzegorz Jaremek, na sierżanta sztabowego: Paweł Koper i Stanisław Pigłowski, na starszego sierżanta: Paweł Jaźwiński, Kamil Miszczak i Sylwia Podgórniak, na sierżanta: Adrian Nadolski, na starszego posterunkowego: Paweł Rużycki, Krzysztof Księżuk, Karolina Kaźmierska, Jakub Frącek i Mateusz Chuszcza. Z wydziału ruchu drogowego: na stanowisko sierżanta: Łukasz Harasim, na aspiranta sztabowego: Tomasz Banaszuk, na starszego sierżanta: Damian Tębikowski, na starszego posterunkowego: Damian Młodzianka i Ewelina Buryło. Posterunek policji w Żółkiewce: na młodszego aspiranta: Konrad Walkiewicz i Janusz Konefał, na starszego posterunkowego: Dorota Radziszewska. Posterunek policji w Izbicy: na aspiranta sztabowego: Piotr Pawluk i Ewelina Lupa, na aspiranta: Janusz Bednarczyk. Posterunek policji w Fajsławicach: na młodszego aspiranta: Krzysztof Cichosz, na starszego sierżanta: Mateusz Sawa. Policjanci wyróżnieni nagrodami komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie: mł. asp. Konrad Walkiewicz, st. sierż. Paweł Jaźwiński, sierż. Adrian Nadolski, st. sierż. Maciej Kiszczak, asp. szt. Ewelina Lupa i mł. asp. Joanna Saj. (kg)