Awarie i spadki ciśnienia

Chełmianie zwrócili uwagę na słabsze ciśnienie wody w kranach. Pracownicy MPGK tłumaczą, że to przez awarie, ale sytuacja już została opanowana. Apelują do chełmian o zgłaszanie słabego ciśnienia wody lub szumów przy wodomierzach.

Spadki ciśnienia wody w kranach chełmski MPGK tłumaczy awariami sieci wodociągowej, m.in. przy ul. Prusa, Lotniczej, Judyma oraz Mościckiego.

– Występujące spadki ciśnienia wody w miejskiej sieci w ubiegły weekend związane były również z okresowym zanikiem zasilania spowodowanym silnym wiatrem i awariami miejskiej sieci energetycznej – informują pracownicy MPGK w Chełmie. – W poprzednim tygodniu (w połowie lutego – przyp. red.) prowadzone były również prace awaryjne na przepompowni wody przy ul. Żeromskiego, co także wpłynęło na pogorszenie ciśnienia w sieci w zamkniętej strefie. Obecnie usuwanie awarii oraz prace na przepompowni zostały zakończone, zestawy pompowe pracują prawidłowo, a ciśnienie w sieci utrzymuje się na prawidłowym poziomie.

Przedstawiciele MPGK zapewniają, że spółka od wielu lat prowadzi prace mające na celu wymianę przewodów wodociągowych oraz przyłączy, co w przyszłości zaowocuje zmniejszeniem liczby awarii powodujących spadek jakości parametrów dostarczanej wody. W spółce mają też apel do chełmian.

– Pracownicy spółki prowadzą prace mające na celu detekcję wycieków na terenie miasta, które nie pojawiają się na powierzchni, a niewątpliwie wpływają na jakość ciśnienia w domowej instalacji – informują w MPGK.

– Są to najczęściej wycieki trudne do zlokalizowania, stąd zwracamy się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie utrzymującego się słabego ciśnienia wody lub szumów przy zestawach wodomierzowych. Skróci to czas reakcji spółki, znacznie ułatwi zlokalizowanie awarii oraz – co za tym idzie – pozwoli zapobiegać obniżeniu ciśnienia wody. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here