Aż chce się bawić

Równie imponujące jak sam plac jest jego otoczenie

Zjeżdżalnie, huśtawki, trampolina, kolejka linowa – to tylko niektóre z urządzeń, jakie pojawiły się na całkowicie odmienionym placu zabaw przy ul. Kopernika w Świdniku. Ku uciesze najmłodszych od niespełna dwóch tygodni z nowego miejsca do zabaw można już korzystać.


W ubiegłym roku na wiosnę miasto przeprowadziło przegląd placów zabaw. Okazało się, że niektóre z nich wymagają pilnych napraw. Tak było z placem zabaw przy bloku Kopernika 12. Ratusz zdecydował, że stare urządzenia zostaną zdemontowane, a w ich miejscu staną nowe. Zresztą już wcześniej, bo w 2018 roku, mieszkańcy okolicznych bloków zwracali uwagę, że plac wymaga remontu.

– Nasze dzieci niby mają gdzie się bawić, ale patrząc na inne place zabaw w mieście, ten nasz wypada blado. Mamy piaskownicę, dwie huśtawki, zjeżdżalnię, drabinki, ale są już trochę rozklekotane – mówili.

W listopadzie ubiegłego roku miasto podpisało umowę na zaprojektowanie i wykonanie przestrzeni przeznaczonej dla najmłodszych świdniczan i ich opiekunów. Choć przez pandemię wykonanie placu nieco przedłużyło się w czasie, od niespełna dwóch tygodni jest on już gotowy. Do korzystania z nowego miejsca zabaw zachęcał niedawno za pomocą mediów społecznościowych burmistrz Świdnika, Waldemar Jakson. – „Dzieci są dla nas bardzo ważne. Każdego roku inwestujemy w nowe place zabaw.

Od dzisiaj najmłodsi mogą oficjalnie korzystać z placu zabaw przy ul. Kopernika. Kombinacja wspinaczkowa, trampolina, kolejka linowa, zjeżdżalnie, huśtawki – to tylko niektóre atrakcje. Pojawią się również elementy edukacyjne – tabliczki z nazwami roślin i ścieżka sensoryczna oraz domki dla owadów. Nie zapominamy też o zieleni – na placu znajduje się mnóstwo nasadzeń. Udało się też pozostawić stare drzewa, które idealnie wkomponowały się w nowy plac i będą tworzyły strefę cienia. A teraz czas na plac zabaw przy ul. Kopera” – napisał burmistrz.

Na placu stanęły także ławki, kosze na śmieci, a teren ogrodzono. Plac wykonała firma ANBET z powiatu lubartowskiego za kwotę ok. 210 tys. zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here