AZS Balkon Run by pomóc

Już jutro, w środę (15 kwietnia), wystartuje nietypowy, domowy bieg na dystansie 5 kilometrów. Inicjatorem wydarzenia jest AZS UMCS Lublin. Środki zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na zakup środków ochronnych dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.


Bieg zaczynie się w środę o godzinie 18:00 i potrwa… prawie tydzień! Zakończy się dopiero 21 kwietnia o godzinie 23:59. Do tego czasu uczestnicy będą mogli wysyłać zrzut ekranu z udokumentowanym przebytym dystansem.

– Z uwagi na obowiązujące obostrzenia dotyczące miejsc publicznych w kraju, wiele osób znacznie ograniczyło swoją aktywność fizyczną. Chcielibyśmy zachęcić i pokazać społeczeństwu, że biegać nie tylko każdy może, ale i wszędzie może to robić. Naszą inspiracją był Elisha Nochomowitz, który przebiegł dystans maratonu na tarasie swojego mieszkania. To pokazuje, że nasz bieg jest możliwy do zrealizowania, a przy tym możemy wesprzeć służbę zdrowia i włączyć się do akcji #zostanwdomu – mówi Dominik Małys, koordynator przedsięwzięcia.

Wsparcie będzie pochodziło z opłat wpisowych uczestników. Minimalna kwota wynosi 5 zł, ale ograniczeń co do jej wysokości nie ma. Dlatego organizatorzy liczą także na wyższe wpłaty!

Wystartować może każdy. Nawet osoby niepełnoletnie, jednak muszą mieć zgodę prawnego opiekuna, bo to on dokona wpłaty.

– Środki zostaną przeznaczone na rzecz SPSK nr 4 przy ulicy Jaczewskiego w Lublinie, a dokładnie na zakup niezbędnych środków ochronnych dla białego personelu. Wierzymy, że zarówno społeczność akademicka jak i sportowa aktywnie wesprze służbę zdrowia w tym ciężkim dla nas wszystkim okresie – dodaje D. Małys.

Bieg/marsz musi odbyć się w domu tj. wewnątrz mieszkania, na balkonie, tarasie – w sposób tradycyjny lub przy użyciu bieżni.

Aby dołączyć do akcji AZS Balkon Run należy:

  • wypełnić formularz zgłoszeniowy (link jest dostępny na wydarzeniu AZS Balkon Run utworzonym na Facebook)
  • dokonać opłaty startowej w wysokości minimum 5 zł na dedykowanej zbiórce : https://zrzutka.pl/z/azsbalkonrun, podając jako darczyńcę swoje imię i nazwisko oraz numer startowy, który wysłany zostanie w załączniku mailowym
  • wstawić zdjęcie przebytej drogi wraz z czasem na stronę wydarzenia lub wysłanie go mailowo na adres: balkonrun@azs.umcs.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here