AZS Balkon Run na mecie

Trwający przez tydzień, od 15 do 21 kwietnia AZS Balkon Run dotarł do mety. W domowym charytatywnym biegu na dystansie 5 kilometrów udział wzięło 193 uczestników, którzy łącznie przemierzyli ponad 965 kilometrów! Udało się zebrać ponad 4700 złotych, które trafi do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie na zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.


Celem imprezy było zebranie 2000 złotych. Ta kwota została znacznie przekroczona, prawie 2,5-krotnie!

– Mogę powiedzieć: udało się! Cel został osiągnięty i to z naddatkiem. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej inicjatywy. Zaangażowało się naprawdę mnóstwo osób. Nie tylko ze środowiska akademickiego czy sportowego. Biegali z nami także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W formie ciekawostki mogę dodać, że naj-odleglejsze zgłoszenie do AZS Balkon Run otrzymaliśmy z Kuwejtu! To pokazuje, że akcja dotarła naprawdę daleko – mówi Dominik Małys, koordynator AZS Balkon Run.

Każdy z uczestników biegu, po jego zakończeniu, musiał wstawić zdjęcie dystansu przebytej drogi wraz z czasem na stronę wydarzenia lub wysłać go mailowo na adres balkonrun@azs.umcs.pl

Udziału w AZS Balkon Run wzięli między innymi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, wiceprezydent Lublina, odpowiadająca w ratuszu za sport, a także prof. dr hab. Robert Litwiński, dziekan Wydziału Humanistycznego UMCS.

Mimo, że bieg oficjalnie dotarł do mety, zbiórka na rzecz SPSK4 w Lublinie trwa jeszcze przez 12 dni.

Jeśli ktoś chciałby ją wesprzeć, można to zrobić pod linkiem: https://zrzutka.pl/jf3569 MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here