AZS UMCS broni mistrzowskiego tytułu

Osiem zespołów walczyć będzie w najbliższy piątek (3 września) w Lublinie o tytuł drużynowego mistrza Polski w lekkiej atletyce. Wśród startujących na stadionie przy al. Piłsudskiego zawodników zobaczymy m.in. medalistów igrzysk olimpijskich w Tokio.

O medale PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski, oprócz zawodników broniącego tytułu AZS UMCS Lublin, rywalizować będą: AZS AWF Warszawa, AZS AWF Kraków, RKS Łódź, AZS Łódź, AZS Politechnika Opolska, AgrosuZamość i Podlasie Białystok. Na stadionie w Lublinie, który w ostatnich kilku latach gościł wiele dużych lekkoatletycznych imprez, zaprezentują się m.in. mistrzowie olimpijscy Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS), Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok), Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa) i Kacper Duszyński (AZS Łódź) oraz brązowa medalistka z Tokio (AZS UMCS).

– Dla mnie ten start jest bardzo ważny, bo zostały mi już tylko dwa starty, a jeden z nich odbędzie się w Lublinie, czyli na mojej ziemi. Na trybunach na pewno będzie moja rodzina i znajomi. Priorytetowo traktuję ten start i mam nadzieję, że dobrze się tam zaprezentuję – mówi Malwina Kopron, nasza czołowa młociarka świata.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni rywalizować będą w 11. konkurencjach. – Jako obrońca tytułu, wywalczonego zresztą też na lubelskim obiekcie, chcemy znów zdobyć złoto i zamknąć w ten sposób świetny sezon naszego klubu, który kończymy z trzema medalami olimpijskimi – dodaje Rafał Walczyk, prezes AZS UMCS.

Bilety w cenie 9 zł normalny i 4 zł ulgowy są dostępne na kupbilet.pl. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here