AZS UMCS stracił złoto w ostatniej konkurencji

Trener Piotr Kitliński z AZS UMCS był po zawodach dumny ze swoich zawodników, którzy w sumie zdobyli 19 pkt.: Michała Sierockiego, Natalii Pietruczuk i syna Michała

Lekkoatleci lubelskiego AZS UMCS nie obronili w Jeleniej Górze wywalczonego przed rokiem tytułu drużynowego mistrza Polski. Do szczęścia zabrakło zaledwie pół punktu! Lepsi od naszych akademików okazali się reprezentanci AZS AWF Warszawa, którzy po rocznej przerwie powrócili na mistrzowski tron.

Przed ostatnią konkurencją mistrzostw, sztafeta, mieszaną 4 x 400 m, aż pięć drużyn miało teoretycznie szanse na wygranie zawodów! Po niezwykle zaciętej rywalizacji zwyciężyli reprezentanci AZS AWF Wrocław, uzyskując czas 3:19.82, najlepszy w historii polskich sztafet klubowych, awansując ostatecznie z piątego na trzecie miejsce. AZS UMCS, który prowadził przed finałowym starciem, zajął trzecie miejsce (3:26.66), dając się wyprzedzić akademikom z Warszawy (3:20.42) i ostatecznie przegrywając tytuł z ekipą ze stolicy zaledwie o 0,5 pkt.

W imprezie wzięło udział siedem klubów. Każdy mógł wystawić w rozgrywanych konkurencjach po jednym zawodniku. Za wygraną na konto zespołu wędrowało osiem oczek. Kolejne miejsca były nagradzane o jedno oczko mniej.

Zwycięstwa w ekipie AZS UMCS odnieśli: Karolina Kołeczek w biegu na 100 metrów przez płotki (12.91 s), Paulina Guba w pchnięciu kulą (17.86 m), Daria Zabawska w rzucie dyskiem (58.03 m), Szymon Żywko na 1500 m (3:59.58 s) oraz oszczepnik Szymon Chmielak (82.28 m).

– Jestem zadowolona z regularności moich prób. Nie zdarzały się takie wpadki, jak choćby podczas Uniwersjady w Neapolu. Ten sezon zaczęłam mocno i mam nadzieję, że wrócę do takiego rzucania. Jestem na dobrej drodze. Teraz mocno trenujemy. Do mistrzostw świata zostały jeszcze dwa miesiące – mówiła o swoim starcie Daria Zabawska, która w próbach uzyskiwała wyniki w granicach 57.19 – 58.03 m.

Na drugich pozycjach swoje zmagania ukończyli: Michał Kitliński na 800 m (1:54.45 s) oraz Michał Sierocki na 110 m przez płotki (13.88 s), a na trzecich Alicja Wrona (54.53 s) i Maciej Hołub (47.60 s) na 400 m, Szymon Mazur w pchnięciu kulą (17.90 m) oraz wspomniana już sztafeta mieszana 4×400 metrów, która biegła w składzie (Cezary Mirosław, Alicja Wrona, Wiktoria Drozd, Andrzej Jaros).

Oprócz wyżej wymienionych zawodników AZS UMCS w mistrzostwach reprezentowali: Małgorzata Kołdej, Angelika Mach, Natalia Pietruczuk, Paulina Ligarska, Michał Ławruszko, Michał Jabrzyński, Jakub Hołub i Bartosz Leszczuk.

W klasyfikacji generalnej zawodów AZS UMCS Lublin zdobył 113 punktów, zaledwie o 0,5 pkt. mniej od AZS AWF Warszawa. Trzecie miejsce z 110 pkt. zajął AZS AWF Wrocław. MAG