Bądź dobry jak wójt

Przypominamy, że do 15 grudnia trwa zbiórka żywności dla Polaków mieszkających na Ukrainie. – Zachęcam do otwarcia naszych serc i pomocy naszym rodakom. Ja już to zrobiłem – zachęcił na Facebooku Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice.

Po raz kolejny Stowarzyszenie Rozwój Gmin i Powiatów, pod wodzą Pawła Ciechana, ogłosiło akcję zbierania żywności dla Polaków mieszkających na Wołyniu. W akcję włączyło się wielu lokalnych polityków, w tym m.in. wójt gminy Wojsławice, który zachęcił do udziału w akcji za pośrednictwem Facebooka.
– Artykuły można dostarczyć do Urzędu Gminy Wojsławice w każdy dzień pracy urzędu – poinformował Henryk Gołębiowski.
Dary można zostawiać także w Urzędzie Gminy Chełm w Pokrówce, Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm w Okszowie oraz każdej świetlicy na terenie gminy (w godzinach pracy), parafii pw. św. Małgorzaty w Olchowcu, parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Syczynie, parafii pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej i św. Wojciecha w Wierzbicy, siedzibie firmy Oponus (Buśno 89A, gm. Białopole) i sklepie Lewiatan (Buśno 87A), a także w sklepie wielobranżowym Barbary Hrycaj w Rejowcu Fabrycznym przy ul. Wschodniej 40.
Organizatorzy proszą o przekazywanie żywności o przedłużonym terminie przydatności, tj. konserw mięsnych i rybnych, przetworów warzywnych, oleju, makaronów, ryżu, mąki, cukru itp. Akcja od lat organizowana jest we współpracy z parafią pw. św. Anny w Kowlu, której proboszcz koordynuje przekazywanie darów do parafian na Ukrainę. Paczki trafią do potrzebujących przed świętami. (cg)