Barczuk chce być wójtem

Tomasz Barczuk ogłosił, że będzie kandydował na stanowisko wójta gminy Krasnystaw. Przez kilka lat 39-latek był zastępcą wójta Janusza Korczyńskiego, który zmarł w lutym tego roku.

W piątek Tomasz Barczuk w rozmowie z „Nowym Tygodniem” przyznał, że będzie ubiegał się o stanowisko wójta gminy Krasnystaw w zaplanowanych na 21 października wyborach samorządowych.

– Zakładam własny komitet wyborczy. Zamierzam to zrobić w sobotę, 25 sierpnia – powiedział nam w ubiegłym tygodniu Barczuk, który przez kilka lat był zastępcą wójta gminy Krasnystaw Janusza Korczyńskiego. Po jego śmierci w lutym tego roku, wiadomo było, że związany z Platformą Obywatelską Barczuk, długo na stanowisku nie zostanie. I rzeczywiście – powołany przez wojewodę z Prawa i Sprawiedliwości Przemysława Czarnka na stanowisko komisarza gminy Krasnystaw Wojciech Kowalczyk odwołał Barczuka, gdy tylko ten wrócił ze zwolnienia lekarskiego.

– Przyznam, że przez jakiś czas miałem dość polityki i myślałem nawet o tym, by wycofać się z życia publicznego. Potem jednak ochłonąłem i doszedłem do wniosku, że mogę jeszcze zrobić dużo dobrego dla gminy Krasnystaw. Znam ten samorząd na wylot, 15 lat pracowałem w urzędzie gminy, znam jej problemy i problemy mieszkańców – mówi.

Barczuk mieszka w Krupem. Ukończył Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Krasnymstawie, studia magisterskie z politologii na UMCS w Lublinie, ma też licencjat z administracji i studia podyplomowe z zarządzania oświatą. Pracuje jako kierownik administracyjny w DPS Krasnystaw. (kg)