Bartosz Kitliński nie zawiódł

Reprezentant AZS UMCS Lublin Bartosz Kitliński startował w minionym tygodniu w rozgrywanych  w kolumbijskim Cali lekkoatletycznych mistrzostwach świata do lat 20.

Lublinianin, który na początku czerwca skończył dopiero 18 lat, rywalizujący w biegu na 800 metrów nie zawiódł. Zdołał wywalczyć awans do półfinału. Ostatecznie został sklasyfikowany na 11. miejscu, jako czwarty Europejczyk.

Kitliński dał z siebie wszystko. W eliminacjach z wynikiem 1:50.49 sekundy zajął ex aequo trzecie miejsce z innym z biegaczy. W półfinałowej serii pobiegł jeszcze szybciej – 1:48.82 (zaledwie o 0,48 s wolniej od życiówki ustanowionej 5 czerwca w Chorzowie), ale to nie wystarczyło do awansu do finału.

– Do Kolumbii przyjeżdżałem z 24 czasem na listach, a wyjeżdżam jako 11. zawodnik na świecie. To zdecydowanie były udane zawody, ale nie spoczywam na laurach i lecę dalej, bo już za rok mistrzostwa Europy juniorów w Kluż Napoka –  podsumował swój start w mistrzostwach świata Bartosz Kitliński. BAS