Będą boiska jak marzenie

Urząd Miasta ogłosił w ubiegłym tygodniu przetarg na wykonanie kompleksu boisk przy Zespole Szkół nr 12 z ulicy Sławinkowskiej.


Placówka, do której uczęszcza ponad 900 dzieci, zyska boisko o nawierzchni naturalnej – trawiastej, o wymiarach 54×100 metrów z trybunami na 195 miejsc i dwoma boksami dla zawodników rezerwowych oraz mniejsze boisko, z bezpieczną nawierzchnią, z poliuretanu (22 x 44 metry) do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę.
Dla młodych sportowców powstanie także czterotorowa, stumetrowa bieżnia oraz skocznia do skoków w dal. Z obiektów będą mogli także korzystać okoliczni mieszkańcy, bo Sławin to jedna z dynamiczniej rozwijających się dzielnic naszego miasta, która ma niewiele ogólnodostępnych miejsc do gry w piłkę nożną, jak np. boisko przy ulicy Altanowej, które niestety jest nie tylko podmokłe, ale i mocno wydeptane przez amatorów gry „w nogę”. Wykonawca od podpisania umowy ma 120 dni na wykonanie wszystkich niezbędnych robót. Wartość projektu wynosi 1 200 000 zł. Pieniądze pochodzą z budżetu obywatelskiego. (EM.K.)