Będą flaki, będzie zabawa

Koncert Sylwii Grzeszczak, występy lokalnych artystów i – co najważniejsze – najlepsze flaki w regionie – m.in. takie atrakcje czekają na tych, którzy odwiedzą XI Festiwal Flaków w Piaskach. Impreza już w najbliższą niedzielę, 24 czerwca.


Już po raz jedenasty Piaski, słynące z najlepszych flaków w kraju, zaprasza na festiwal z tą potrawą w roli głównej. W wydarzeniu udział wezmą gminy z terenu całego województwa, dzięki czemu odwiedzający Festiwal będą mogli zobaczyć dzieła ludowych twórców, obejrzeć występy kapel i zespołów folklorystycznych i – co ważne – skosztować potraw stanowiących dziedzictwo kulinarne różnych części naszego województwa.

Impreza, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę 24 czerwca, rozpocznie się o godz. 14 koncertem orkiestry dętej. Później na scenie zaprezentują się tancerze z Miejskiego Centrum Kultury w Piaskach, a ok. godz. 15.30 zaplanowano pokaz kulinarny w wykonaniu Dominiki Wójcik, zwyciężczyni trzeciej edycji programu „Master Chef”. O godz. 16.30 odbędzie się jeden z ważniejszych punktów programu imprezy – podsumowanie konkursu na „Najlepsze Flaki Lubelszczyzny” oraz konkursu „Zapomniane Smaki Dawnej Kuchni” o Puchar Burmistrza Piask. Od godz. 17 scenę znów przejmą artyści. Zaprezentują się kolejno Kapela Piasecka z MCK, Jacek Ziobro z występem kabaretowo-muzycznym (godz. 18) i Drugiej M. – śpiewający sobowtór Maryli Rodowicz (godz. 19.30). O godz. 21 wystąpi gwiazda wieczoru – Sylwia Grzeszczak z zespołem, a po niej – ok. godz. 22.15 – zespół Dejw. Imprezę zakończy zabawa taneczna z zespołem Artist (godz. 23.30-1.00). W ramach imprezy zaplanowano również atrakcje dla najmłodszych, prezentacje kół gospodyń wiejskich, warsztaty rękodzieła ludowego oraz spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta i policją na temat „Jak kupować, by nie dać się wyrolować”. (w)