Będą wili, cięli i szyli

Warsztaty Kultury przy ul. Grodzkiej 7 zapraszają dzieci, rodziców i dziadków do udziału we wspólnych wakacyjnych zajęciach. W programie wiele atrakcji.


11 i 18 lipca odbędą się warsztaty fotografii otworkowej. Na warsztatach będzie można nauczyć się wykonywać takie zdjęcia za pomocą własnoręcznie zrobionych aparatów. Następnie uczestnicy samodzielnie wywołają swoje fotografie w ciemni. Wszystko pod okiem prowadzącego, Marcina Moszyńskiego.
Kolejną atrakcją, jaką szykują organizatorzy są warsztaty florystyczne, w tym wicie wianków. 14 lipca od 16.30 zajęcia te poprowadzi Luiza Fijałkowska-Segit. Z kolei uczestnicy zajęć, które odbędą się 19 lipca o godz. 16 i 19 nauczą się szyć kieszenie z filcu i maty kokosowej, w których można uprawiać zioła, kwiaty, warzywa, rośliny doniczkowe na niewielkich powierzchniach. Poznają też zasady uprawy ogródków kieszonkowych.
2 sierpnia Małgorzata Matwiejczyk i Anna Bera będą uczyły stolarki: piłowania, wiercenia i łączenia drewnianych elementów. Uczestnicy warsztatów sami zaprojektują i zbudują pojazdy z drewnianych klocków. Coś dla siebie znajdą też ci, którzy chcieliby nauczyć się szyć. 5 sierpnia Sylwia Kur podpowie im jak uszyć ze skrawków tkanin i sznurków kolorowe plecaki i worki.
Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 81 533 08 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00). Liczba miejsc jest ograniczona, udział bezpłatny. JN