Będę się bił o sprawy samorządów

W licznym gronie samorządowców, sportowców, działaczy i sympatyków Koalicji Obywatelskiej, poseł Krzysztof Grabczuk otworzył swoje biuro poselskie w Chełmie. Wśród gości był Borys Budka, przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, który chwalił profesjonalizm posła Grabczuka i nawoływał do wsparcia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich. K. Grabczuk obiecywał „bić się o dobre sprawy dla samorządów” i zrobić wszystko, aby „nie skundlić się, jak niektórzy”…

Długo by wymieniać nazwiska wszystkich gości uczestniczących w oficjalnym otwarciu Biura Poselskiego Krzysztofa Grabczuka w Galerii Atelier przy ul. Lwowskiej 24. W uroczystości uczestniczyli m.in. wójtowie: Wiesław Kociuba (gmina Chełm), Edyta Niezgoda (gmina Żmudź), Dariusz Stocki (gmina Kamień), Henryk Gołębiowski (gmina Wojsławice), Tomasz Antoniuk (gmina Urszulin), Jan Łukasik (Wola Uhruska), burmistrz Rejowca – Tadeusz Górski, a także chełmscy radni – Katarzyna Janicka, Tomasz Kazimierczak, Dariusz Grabczuk, Piotr Jabłoński. Poseł Grabczuk przywitał gości, a widząc liczne grono samorządowców przypomniał, że sam nim był, pracując na etacie przez 16 lat. Obiecał reprezentować interesy samorządów i „bić się o ich dobre sprawy”.

– Moje biuro będzie służyło wszystkim mieszkańcom regionu bez względu na przynależność polityczną czy partyjną – stwierdził poseł Grabczuk. – Chcę, aby to było miejsce dobrych spotkań i dyskusji o tym, co jest naszemu regionowi najbardziej potrzebne. Będziemy się upominać o Polskę wschodnią, która jest regionem biedniejszym. Potrzebujemy znacznie więcej środków na infrastrukturę, dlatego zawsze będę walczył o dodatkowe pieniądze i inwestycje. Jeśli będziemy działać ponad podziałami politycznymi, to dużo łatwiej będzie nam osiągnąć sukces.

Będziemy zachęcać rząd, żeby – tak jak obiecywano – tutaj miały siedzibę niektóre firmy. Mamy wykwalifikowane kadry, a najbardziej potrzebujemy dobrze płatnych miejsc pracy. Ale chcemy też przekazywać pozytywne emocje. Nie chcemy dopuścić do tego, abyśmy się tak skundlili, jak niektórzy, robiąc to, co się obecnie dzieje wokół pana profesora marszałka Grodzkiego… Pamiętajmy, że żadna partia nie rządzi wiecznie, tylko co jakiś czas się zmienia.

Według posła Borysa Budki pozytywnego nastawienia K. Grabczukowi nie brakuje.

– Dla mnie ważne jest to, aby wspierać wszystkich naszych parlamentarzystów w miejscach, w których na co dzień pracują i starają się realizować swój mandat dla dobra mieszkańców – mówił poseł Budka. – Trzeba wspierać tych wszystkich, którzy na co dzień są naszą wizytówką. Za najlepszą wizytówkę Państwa regionu uznaję posła Grabczuka, z którym przyszło mi współpracować w naszym klubie. Wnosi on do niego profesjonalizm, ale też to spojrzenie doświadczonego samorządowca na problemy Polski regionalnej, takiej, w której nadal borykamy się z wieloma problemami. Krzysztof jest jednocześnie osobą wyjątkowo pozytywną, dlatego cieszę się, że możemy współpracować.

Jest on waszym reprezentantem w Sejmie i w sposób naprawdę profesjonalny od samego początku pokazuje jak realizować trudny, opozycyjny mandat… Chciałbym Państwa poprosić, abyście wspierali naszych parlamentarzystów, bo żaden nawet najlepszy z nich sam niczego nie zdziała. Zbliża się kampania prezydencka. Te wybory można wygrać, ale tylko, jeśli będziemy wspierać naszą kandydatkę, najlepszą kandydatkę – Małgorzatę Kidawę- Błońską. Obiecuję, że bez względu na rezultat wyborczy na wiosnę przyjadę tu z Małgorzatą Kidawą-Błońską, bo obiecałem, że, gdy tylko zakończymy kampanię ruszymy w Polskę.

Dyrektorem Biura Poselskiego Krzysztofa Grabczuka jest Anna Mirzwa. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 – 16.00. (mo)