Będzie czym walczyć z rakiem

COZL zyska nowoczesne wyposażeni medyczne warte ponad 40 mln złotych

Długo to trwało, ale Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ma w końcu szansę zacząć w pełni wykorzystywać duży, ale i blokowany brakami sprzętowymi potencjał tej placówki. Zarząd Województwa ostatecznie wybrał do dofinansowania i zatwierdził projekt gwarantujący przekazanie ponad 39,385 mln zł na zakup wyposażenia, a zatem i zwiększenie dostępności usług tego szpitala.


To dobra wiadomość nie tylko dla pacjentów, ale i dla pracowników COZL, którzy dotychczas po prostu… nie mieli na czym pracować, a zatem i wykonywać kontraktu i zarabiać. Prace nad oceną projektu przeprowadzono, jak na realia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, w sposób ekspresowy, bo praktycznie w ciągu dwóch miesięcy. Tym samym marszałkowie, gwarantując realizację zadania wartego łącznie ponad 41,6 mln zł, nie tylko nieco chociaż naprawili popełnione wcześniej błędy, ale i zagrali na nosie politycznym konkurentom.

Wszak sprawa rozgrzebanego „Centrum w budowie” to jeden ze sztandarowych argumentów opozycyjnych radnych i wojewody z PiS przeciw samorządowej koalicji PO-PSL. A tak, obecna władza sejmikowa zawsze będzie mogła wyjąć zza pazuchy ostatnią uchwałę i skontrować – „A wy skąd weźmiecie pieniądze?” TAK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here