Będzie gdzie pokopać

Firma Edach z Jakubowic Konińskich zbuduje w tym roku dwa boiska przy kompleksie Zespołu Szkół nr 12 przy ulicy Sławinkowskiej. Jeśli nie będzie opóźnień, będą one gotowe na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Ratusz wyłonił wykonawcę pod koniec kwietnia. – Umowa będzie mogła być podpisana już w maju, o ile nie wpłynie odwołanie od rozstrzygnięcia przetargu – mówi Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza.

Inwestycja realizowana będzie jako duży projekt z Budżetu Obywatelskiego. Dzięki niej szkoła i społeczność Sławina doczeka się dwóch nowych boisk o nawierzchni z trawy naturalnej (100 na 54 metry) do gry w piłkę nożną, oraz sztucznej (44 na 22 m) do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Do tego dojdzie czterotorowa bieżnia o długości 100 metrów, zeskocznia do skoku w dal. Umowa obejmuje także m.in. budowę ogrodzenia, „piłkochwytów”, trybun naziemnych, chodników i dojścia do boisk.

Zakładając, że nie będzie odwołań, nowe boiska byłyby gotowe na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019. – Pierwszy etap ma zostać zrealizowany w ciągu 5 miesięcy od podpisania umowy. Następnie przez rok od zakończenia prac wykonawca zapewni pielęgnację boisk – dodaje Joanna Bobowska.

W tym roku ratusz zarezerwował też środki (ok. 340 tys. zł) na odnowę boiska przy ulicy Altanowej, które zaraz po otwarciu w 2014 roku nie nadawało się do gry i dziś jego płyta przypomina klepisko.

Firma Edach, która zbuduje przy Sławinkowskiej nowe boiska, zażyczyła sobie za prace 1,581 mln zł. W Lublinie buduje obecnie również nową siedzibę VI Komisariatu Policji przy ul. Gospodarczej. CH