Będzie gdzie zatankować i zjeść

Ruszyła budowa stacji paliw w Rejowcu. A jeszcze w tym roku przy drodze wojewódzkiej może pojawić się nowy chodnik, który doprowadzi bezpiecznie pieszych i do stacji i do powstającego obok zajazdu.

Już w ubiegłym roku pisaliśmy, że do budowy stacji paliw w Rejowcu przymierzało się dwóch inwestorów. Od lat budowę planował lokalny przedsiębiorca Tadeusz Liszewski, który ma spory teren przed skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej z ul. Przemysłową. Przez długi czas starał się jednak uzyskać decyzję o przesunięciu linii zabudowy bliżej drogi. Kilkaset metrów dalej działkę ma firma Darex, która ma już kilka stacji paliw w województwie. Też planowała budowę stacji dużo wcześniej, ale miała z kolei kłopot z uzyskaniem zgody na oddzielny wjazd i wyjazd z działki. Po bataliach z Zarządem Dróg Wojewódzkich uzyskała korzystne warunki i ruszyła z budową.

– Rzeczywiście prace już trwają z czego się cieszę, bo gminie przybędzie nowy podatnik i kilka miejsc pracy a być może jeszcze w tym roku uda nam się wybudować przy tym odcinku drogi wojewódzkiej chodnik od zakrętu przy kościele aż pod stację – mówi Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca. – Przy drodze było sporo potrąceń. Były też wypadki śmiertelne. Jesteśmy po wstępnych rozmowach z zarządem dróg wojewódzkich w sprawie chodnika.

Dzięki chodnikowi piesi będą mogli też bezpiecznie dojść do powstającego przed stacją zajazdu, który należy do córki T. Liszewskiego. (bf)