Będzie gdzie zatankować

W Rejowcu Fabrycznym powstaje stacja paliw, która będzie należała do polskiej sieci „Moya”. Buduje ją firma „Marko” z Milejowa. Inwestor otwarcie planuje we wrześniu br.

Od kilku lat mieszkańcy Rejowca Fabrycznego narzekają na brak w miasteczku stacji paliw. – Żeby zatankować samochód dobrej jakości paliwem musimy pojechać albo do Chełma, albo do Siennicy Nadolnej – mówi Robert Szokaluk, sekretarz Urzędu Miasta Rejowiec. – Kierowcy zapewne są zadowoleni, że w Rejowcu Fabrycznym będzie gdzie kupić paliwo.
Stację buduje firma „Marko” z Milejowa. Powstaje ona przy skrzyżowaniu ulic Lubelskiej i Cementowej. – Inwestycja ruszyła trzy tygodnie temu, prace idą pełną parą, mocno zależy nam na czasie – mówi Marek Wieczorek, właściciel firmy „Marko”, która w branży paliwowej działa od ponad 20 lat. – Stacja będzie sprzedawać wszystkie rodzaje paliw z LPG włącznie. Ponadto wybudujemy też bezdotykową myjnię z trzema stanowiskami i sklep całodobowy. Już został zamontowany zbiornik na paliwa, zatem przy tym tempie robót, jeśli nie będzie nieprzewidzianych zdarzeń, sądzę, że we wrześniu br. stację oddamy do użytku.
Stacja paliw w Rejowcu Fabrycznym będzie należała do polskiej sieci paliwowej „Moya”. – To nasza druga stacja w tej sieci, jedną mamy w gminie Milejów – podkreśla inwestor. (ptr)