Będzie kolejna zmiana w CSK?

Czy będzie kolejna zmiana na stanowisku p.o. dyrektora Centrum Spotkania Kultur? W ubiegłym tygodniu pojawiły się spekulacje, że tę funkcję obejmie Katarzyna Lewandowska-Sienkiewicz, która do niedawna była zastępcą redaktora naczelnego „Kuriera Lubelskiego”.


Na razie udało nam się oficjalnie potwierdzić, że Lewandowska-Sienkiewicz odchodzi z „Kuriera”. W kuluarowych rozmowach mówi się, że ma zostać szefową Centrum Spotkania Kultur. Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego, zdementował jednak tę informację.

– W związku z pojawiającymi się w mediach niesprawdzonymi informacjami dotyczącymi zmiany na stanowisku dyrektora Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oświadczam, że pełniącym obowiązki dyrektora CSK jest p. Grzegorz Orzełowski. Zarząd Województwa Lubelskiego nie podjął żadnej decyzji w tej kwestii. Informacje medialne o zmianach w CSK proszę zatem traktować jako typowy fake news – taki komunikat wysłał w ubiegły czwartek do mediów R. Małecki.

Przypomnijmy, że od początku sierpnia obowiązki dyrektora CSK pełni Grzegorz Orzełowski, który wcześniej kierował aquaparkiem w Chełmie. Zastąpił na tym stanowisku Marka Krakowskiego, który pod koniec lipca został odwołany ze stanowiska p.o. dyrektora. Przed opuszczeniem CSK M. Krakowski zdążył jeszcze zwolnić część pracowników i wprowadzić zmiany w strukturze instytucji.

Działania spotkały się z krytyką związkowców, którzy skierowali w tej sprawie do Państwowej Inspekcji Pracy zawiadomienie o „podejrzeniu naruszenia praw pracowniczych”. Krakowski pełnił funkcję przez niespełna pięć miesięcy. Wcześniej obowiązki dyrektora CSK bardzo krótko pełnił Andrzej Miskur, po tym, gdy z CSK, po objęciu władzy w województwie przez PiS, odszedł kierujący tą instytucją od początku jej istnienia, tj. 2015 roku, dyrektor Piotr Franaszek.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here