Nie będzie nas, będzie las…

Nie będzie nas, będzie las… – między innymi za sprawą uczniów klasy 5a z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Chełmie, którzy 5 kwietnia, wraz z nauczycielami Alicją Puczyńską i Radosławem Leonowiczem, włączyli się w ogólnopolską akcję „1000 drzew na minutę”. Sadzili las w okolicy Wojsławic.

– Zajęcia na łonie natury połączone z sadzeniem drzew planowaliśmy od początku tego roku szkolnego – mówi Alicja Puczyńska, wychowawca klasy. – Teraz nadarzyła się doskonała do tego okazja. 5 kwietnia przypadał Dzień Leśnika i Drzewiarza oraz rozpoczęła się ogólnopolska akcja leśników „1000 drzew na minutę”. Do włączenia się w nią zachęcił nas Mateusz Kliszcz z Nadleśnictwa Chełm.
Uczniowie najpierw w Szkółce Leśnej w Haliczanach dowiedzieli się, skąd się pozyskuje sadzonki drzew, jak się je sadzi i jak dba się o las, a następnie udali się w okolice Wojsławic, by pod fachowym okiem leśniczego zdobytą wiedzę wcielić w życie, sadząc pokaźny kawał lasu.
W nagrodę za solidną pracę leśnicy przygotowali dla uczniów i ich opiekunów ognisko z kiełbaskami oraz obdarowali ich drzewkami do posadzenia na terenie szkoły. Goście odwdzięczyli się gospodarzom słodkimi upominkami i życzeniami z okazji Dnia Leśnika.
– To była bardzo ciekawa, pouczająca i pożyteczna lekcja – ocenia Alicja Puczyńska. – Chcielibyśmy podziękować wszystkim, w tym Radzie Rodziców ZSO nr 8, którzy wsparli nasz udział w tej akcji. (ap)