Będzie nowy komendant policji

Choć ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, nieoficjalnie mówi się, że nowy szef chełmskiej policji został już wybrany. Co więcej, jego dotychczasowi podwładni już zaczynają za nim tęsknić.

W styczniu insp. Mariusz Siegieda pożegnał się z fotelem Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie, gdzie zasiadał od grudnia 2016 roku (wcześniej był szefem jednostki we Włodawie). Po jego odejściu obowiązki komendanta przejął dotychczasowy zastępca, mł. insp. Paweł Łuka, ale wygląda na to, że i on nie zagrzeje długo miejsca na tym stanowisku.
Choć póki co komenda wojewódzka nie chce komentować zapowiadających się zmian kadrowych w lubelskim garnizonie, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dotychczasowa szefowa włodawskiej jednostki ma przejść na stanowisko komendanta w Krasnymstawie, zaś nowym szefem chełmskiej policji ma zostać właśnie podinsp. Mariusz Kołtun, który od dwóch lat kieruje Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie. Poinsp.
Kołtun cieszy się wśród krasnostawskich policjantów bardzo dobrą opinią (niektórzy kuszą się o stwierdzenia, że to najlepszy z dotychczasowych szefów). Jak sprawdzi się w Chełmie, zobaczymy. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here