Będzie nowy wójt!

Jan Kuchta, wójt gminy Łopiennik Górny, po wyborach samorządowych odchodzi z urzędu. Zapowiada, że nie będzie ubiegał się o reelekcję ze względu na stan zdrowia. Poparcia zamierza udzielić Arturowi Sawie, obecnemu kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego.

Jan Kuchta gminą Łopiennik Górny rządzi od jesieni 2010 roku. Wtedy to nieznaczną liczbą głosów w wyborach samorządowych pokonał dotychczasowego wójta, Witolda Rybaka. Cztery lata później obaj panowie znów rywalizowali o władzę w gminie i znów więcej głosów dostał Kuchta, ale dopiero w drugiej turze. Pierwszą, różnicą 11 głosów, wygrał Rybak.

Po ośmiu latach sprawowania władzy w gminie Łopiennik Górny Kuchta zapowiada, że nie będzie już ubiegał się o stanowisko wójta. – Nie startuję w tegorocznych wyborach samorządowych, muszę zająć się swoimi problemami zdrowotnymi. Inaczej nie oddałbym pola bez walki. Moja decyzja jest nieodwołalna – stwierdził.

Tak czy inaczej, od jesieni w gminie będzie nowy wójt. O urząd mają rywalizować poprzednik Kuchty – Witold Rybak, przewodniczący rady gminy – Andrzej Szadura oraz popierany przez obecnego wójta kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Artur Sawa. – Tak zdecydowałem, że będę promował osobę kierownika Sawy – mówi Kuchta. – Zechcę mu pomóc, by te wybory wygrał. Na pewno nie będą kandydować ani mój zastępca Karol Stemplowski, ani też sekretarz urzędu, Monika Zaj – dodaje. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here