Będzie pomnik Kaczyńskiego?

W Lublinie stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego – zapowiedział Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. Monument mógłby stanąć niedaleko dworca PKP Lublin-Główny.

– Wobec bezczynności władz miasta Lublina chcemy wziąć inicjatywę w swoje ręce i doprowadzić do tego, że ten pomnik powstanie. Mamy nadzieję na współpracę z władzami miasta. Nie chcemy tutaj żadnego konfliktu, ani nie chcemy działać w kontrze do kogokolwiek inicjatyw – napisał na Twitterze Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

W minioną sobotę Sasin przyjechał do Lublina i na konferencji prasowej zapowiedział, że w mieście pojawi się wreszcie długo oczekiwany przez część mieszkańców pomnik Lecha Kaczyńskiego. Konferencja została zorganizowana w pobliżu Dworca PKP Lublin-Główny, na skwerze im. Grażyny Chrostowskiej (od strony ulicy Kunickiego) co oznacza, że pomnik prawdopodobnie stanie właśnie w tym miejscu. Sasinowi towarzyszyli m.in. poseł Przemysław Czarnek, który niebawem pokieruje połączonym resortem nauki i edukacji; Lech Sprawka, wojewoda lubelski i Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Przypomnijmy, że 10 kwietnia 2010 roku prezydent Lech Kaczyński zginął na pokładzie rządowego Tu-154, który rozbił się w Smoleńsku. Katastrofy nie przeżyła żadna z 96 osób  znajdujących się na pokładzie. Wśród ofiar była też m.in.: pierwsza dama Maria Kaczyńska, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Jerzy Szmajdziński (wicemarszałek Sejmu), Janusz Kochanowski (Rzecznik Praw Obywatelskich) czy Janusz Kurtyka (prezes Instytutu Pamięci Narodowej).GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here