Będzie protest w Izbicy

Mieszkańcy gminy Izbica, którzy obawiają się, że z powodu budowy kolei dużych prędkości stracą swoje domy, organizują kolejną akcję protestacyjną. Tym razem w Izbicy, 29 lipca o godz. 17.00.

Ludzie zastanawiają się, dlaczego politycy w Warszawie dążą do budowy CPK, skoro niemal wszyscy, których ta inwestycja może dotknąć, protestują przeciwko jej powstaniu. Zdaniem mieszkańców kolej można poprowadzić w taki sposób, aby nie rujnować domów, ani gospodarstw. Ponieważ ich głosy są lekceważone przez CPK, mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i organizują liczne protesty. W najbliższy piątek 29 lipca o godz. 17.00 odbędzie się kolejny protest, tym razem w Izbicy na drodze krajowej nr 17. – Pokażmy, że zależy nam na naszych domach i sprzeciwmy się złodziejskim wywłaszczeniom – tak organizatorzy protestu zachęcają innych do wzięcia w nim udziału.

– Zbiórkę mamy w parku w rynku w Izbicy, skąd udamy się na ul. Lubelską, czyli trasę nr 17, na przejście dla pieszych w pobliżu apteki i przez półtorej godziny, z krótkimi przerwami, będziemy chodzić w kółko. Zaproszenia wysłaliśmy do posłów z naszego regionu, samorządowców, polityków. Wiemy, że chcą przyjechać do nas ludzie z innych stron Polski, którym CPK również chce zabrać cały dobytek. Prosimy wszystkich kierowców o wyrozumiałość, ale my już nie mamy innego wyjścia. To jeden z ostatnich naszych zrywów. Ktoś musi w końcu przejrzeć na oczy i dostrzec jak wielką krzywdę kolej dużych prędkości może wyrządzić wielu ludziom – mówi jeden z organizatorów protestu.

Około 18.30 protestujący wrócą na rynek, gdzie będą przemówienia organizatorów i zaproszonych gości. Z kolei 4 sierpnia delegacja z Izbicy ma udać się do sejmu na posiedzenie komisji poświęcone właśnie budowie CPK. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here