Będzie trotuar jak się patrzy

Zrujnowany chodnik przed stadionem miejskim przy Al. Zygmuntowskich zyska nową nawierzchnię. Drogowcy już zabrali się do pracy.


Piesi od dawna skarżyli się na jego stan, potykając się o wystające i połamane przez parkujące w tym miejscu samochody płytki chodnikowe. Narzekali również kibice, tłumnie przychodzący i przyjeżdżający na mecze żużlowców występującego w ekstralidze Motoru. I choć remontu chodnika nie uwzględniono w tegorocznym budżecie miasta, to pieniądze udało się znaleźć w puli środków na bieżące utrzymanie dróg. Ekipy drogowców już zabrały się do pracy.

– Remont obejmuje odcinek chodnika przylegający do stadionu miejskiego MOSiR „Bystrzyca”, tj. od końca przebudowy wlotu Ronda Lubelskiego Lipca ‘80 do wjazdu na teren stadionu lekkoatletycznego KS „Start” Lublin. Prowadzone prace obejmują wymianę i nawierzchni chodnika i krawężników. Ich koszt został wyceniony na 350 tys. zł, a wykonawcą zadania jest Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. w Lublinie – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Chodnik będzie wykonany z bezfazowej kostki brukowej. Wzdłuż jezdni powstanie pas z kostki wzmocnionej przystosowanej do parkowania samochodów. – Według planów prace mają zakończyć się do końca marca – zapowiada Grzegorz Jędrek.

Marek Kościuk