Betoniarka potrąciła pijanego pieszego

Miał więcej szczęścia niż rozumu. Pijany 23-latek z gminy Izbica został potrącony przez samochód do przewozu betonu. To cud, ale nic poważnego mu się nie stało.

W sobotę (16 marca) po godz. 2.00 krasnostawscy policjanci dostali wezwanie do Izbicy, gdzie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. – Okazało się, że samochód ciężarowy marki Iveco potrącił 23-letniego mieszkańca gminy Izbica – opowiada Marek Kulibab z krasnostawskiej policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący betoniarką 57-latek z gminy Krasnystaw w oświetlonym miejscu w terenie zabudowanym potrącił pieszego, który szedł nieprawidłową stroną jezdni.

23-latek był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. – Wskutek zdarzenia pieszy został przewieziony do szpitala. Nie doznał poważnych obrażeń ciała, jednakże pozostał na obserwacji. Okoliczności zdarzenia zostaną wyjaśnione w toku przeprowadzonego postępowania – dodaje. Jak dodatkowo ustalili policjanci, ta sama ciężarówka brała również udział w zdarzeniu drogowym w Izbicy dzień wcześniej.

W piątek, 15 marca po godz.17.00 dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie, że spod kół betoniarki wystrzelił kamień i uderzył w szybę jadącej w stronę Zamościa Toyoty. Kierujący ciężarówką został zatrzymany do kontroli drogowej przez zamojskich policjantów dopiero w Sitańcu i okazał się nim ten sam 57-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw, który dzień później potrącił pieszego. (kg)