Bez sygnalizacji na Bohaterów Monte Cassino

Ulica Bohaterów Monte Cassino w przebudowie

Nie będzie nowych punktów sygnalizacji świetlnej na przebudowywanym odcinku ulicy Bohaterów Monte Cassino, między ruchliwymi ulicami Zana a Armii Krajowej, czego oczekiwali mieszkańcy.


– To licznie uczęszczane przejścia do pawilonów usługowych, z pocztą, biblioteką itp. – przypomina nam pani Anna, jedna z mieszkanek. – Do tej pory było tu niebezpiecznie. Pracował tu pan „przeprowadzacz”. Czy sygnalizacja nie poprawiłaby tu bezpieczeństwa? – pyta nas czytelniczka.
Mowa o odcinku przy skrzyżowaniu z osiedlową ulicą Wołodyjowskiego. Do rozpoczęcia przebudowy ul. Bohaterów Monte Cassino były tu, w sąsiedztwie kilkudziesięciu metrów, dwa przejścia dla pieszych.
Dowiedzieliśmy się, że jedno z nich zostanie zlikwidowane, a drugie przesunięte. Dla bezpieczeństwa przechodzących przez cztery pasy pojawi się za to „wyspa”. – Przejście znajdujące się przy samym wlocie ul. Pana Wołodyjowskiego będzie znajdowało się powyżej tego wlotu, patrząc w kierunku ul. Zana. Dodatkowo pojawi się tam wyspa, czyli azyl dla pieszych – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.
Druga z „zebr”, na wysokości biblioteki, zostanie zlikwidowana ze względu na bliskość skrzyżowania z ul. Armii Krajowej, na którym znajdować się będzie przejście przez ul. Bohaterów Monte Cassino, wyposażone w sygnalizację świetlną – dodaje Karol Kieliszek.
Przebudowa potrwa do końca roku. Na odcinku od Zana do Armii Krajowej ulica Bohaterów Monte Cassino będzie miała cztery pasy ruchu (po dwa w każdą stronę), obustronne ścieżki rowerowe i chodniki. Nową jakość zyska również dwupasmowy fragment do al. Kraśnickiej, przyszły wylot do węzła Sławin i na obwodnicę.
Koszt prac to ponad 14,5 miliona złotych, z czego 5,7 mln zł stanowi unijna dotacja. BCH