Bezcenne informacje z lodówki

Informacji i pomocy przy wypełnianiu karty informacyjnej oraz samych Pudełek życia należy szukać w: Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie ul. Marii Koryzonowej 2d, filiach MOPR (i sekcji pracy socjalnej MOPR) – Filia nr 1 ul. Lubartowska 6-8, Filia nr 2 ul. Hutnicza 1A, Filia nr 3 ul. Mieszka I 4, Filia nr 4 ul. Kompozytorów Polskich 8, Filia nr 5 ul. Nałkowskich 114. Pudełka można otrzymać również w Zespole Ośrodków Wsparcia ul. Lwowska 28 i Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych ul. Stanisława Leszczyńskiego 23.

W lubelskich oddziałach MOPR i Zespole Ośrodków Wsparcia można dostać specjalne plastikowe pudełka do umieszczenia w lodówce, w których w razie wypadku, będzie można zaleźć informacje przydatne do ratowania pacjenta czy wskazówki, kogo należy powiadomić o zdarzeniu


„Pudełko Życia” można otrzymać za darmo. Opatrzone jest specjalną naklejką z logo akcji, aby łatwo było je dostrzec, by móc wykorzystać informacje zawarte w karcie, znajdującej się pudełku: dane o chorobach i przyjmowanych lekach, a także numery telefonów lub adresy do najbliższych, których należy poinformować o pobycie w szpitalu. Ważne mogą okazać się informacje, że w domu znajduje się kot lub pies i komu przekazać zwierzę pod opiekę podczas nieobecności właściciela.

– W sytuacji akcji ratunkowej związanej z zagrożeniem zdrowia lub życia seniora i utraty kontaktu z nim informacje zawarte w karcie informacyjnej znajdującej się w pudełku mogą mieć kluczowe znaczenie dla szybkiej i skutecznej reakcji pomocowej – mówi Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Wraz z pudełkiem otrzymuje się specjalną naklejkę na lodówkę, dzięki której ratownicy medyczni będą wiedzieć, że mogą w niej szukać informacji o pacjencie. Pudełko również opatrzone jest specjalnym logo. „Pudełko życia” mogą za darmo otrzymać seniorzy i osoby niepełnosprawne, zwłaszcza te, którzy mieszkają samotnie (EM.K.)