Bezpieczna i wygodna

Dobiegły końca prace budowlane związane z przebudową drogi gminnej w Dębowcu (gm. Urszulin), na którą pozyskano dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości niemal pół miliona złotych.

Przebudowa odcinka o długości ok. 1 kilometra polegała na poprawie konstrukcji drogi oraz wykonaniu nawierzchni asfaltowej. Jest to bardzo ważna szosa, o czym wiedzą wszyscy stali bywalcy piątkowego targu w Urszulinie, chętnie korzystający z tej trasy podczas powrotów do domu. Droga w Dębowcu pozwala w bezpieczny sposób ominąć korek, który tworzy się zazwyczaj w okolicach godziny 11 na skrzyżowaniu w Urszulinie.

Nowa nawierzchnia asfaltowa, bezpieczne pobocza, próg zwalniający, czytelne oznakowanie pionowe to wszystko poprawia komunikację i wpływa na poprawę komfortu podróżowania i bezpieczeństwo ruchu. Mamy nadzieję, że dzięki tym rozwiązaniom wszyscy będziemy mogli bezpieczniej przemieszczać się po terenie naszej gminy. Jednak najważniejsze jest, aby kierowcy właściwie przestrzegali ograniczeń, bowiem nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i zachowania zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego.

– Powyższa inwestycja jest kolejną inwestycją drogową realizowaną zgodnie z założonym planem. Jeszcze w tym roku wykonane zostaną kolejne nowe nawierzchnie asfaltowe w innej części Dębowca oraz w Grabniaku, a także rozpoczęte zostaną prace projektowe w Wytycznie. W najbliższych latach planujemy przebudowy odcinków dróg gminnych w Urszulinie, a także Wytyczno – Kochanowskie oraz Babsk – mówi wójt Urszulina Tomasz Antoniuk. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here