Bezpiecznie do szkoły

Od rozpoczęcia roku szkolnego policjanci uczą najmłodszych, jak się zachować w drodze na lekcje. W miniony czwartek mundurowi pojawili się w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku.
„Bezpieczna droga do szkoły” to akcja ogólnopolska. Jej celem jest nauczenie najmłodszych uczniów i przedszkolaków zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach. W ramach akcji przedstawiciele służb mundurowych odwiedzają szkoły i przedszkola. W miniony czwartek lekcja o bezpieczeństwie odbyła się w Szkole Podstawowej nr 7. Na początku uczniowie rozmawiali z policjantami o zasadach poruszania się po ulicach.
– Co robimy, gdy boimy się przejść przez ulicę? – pytała kom. Edyta Wójtowicz ze świdnickiej komendy.
– Trzeba poczekać, można też pójść inną drogą – odpowiadali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 Świdniku.
– Można także poprosić kogoś dorosłego o pomoc albo poczekać, aż przy przejściu zbierze się większa grupa i będzie można z nią przejść na druga stronę jezdni – podpowiadała przedstawicielka świdnickiej policji.
Uczniowie dowiedzieli się również, jak zachować się, kiedy dochodzą do przejścia dla pieszych i jak bezpiecznie go pokonać. Po rozmowie z policjantami przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Na boisku przy SP nr 7 została wyznaczona droga, a uczniowie pod okiem mundurowych ćwiczyli bezpieczne jej pokonywanie.
Na tym jednak nie koniec. Dzieci z klas pierwszych i zerówek zostały również wyposażone w akcesoria odblaskowe. Mali uczniowie wzięli również udział w quizach i konkursach o tematyce bezpieczeństwa. (kal)