Bezpieczniej pod Świętym Franciszkiem

Po wielu staraniach radnego Marcina Wilkołazkiego nieodpowiedzialni kierowcy nie będą już utrudniać innym uczestnikom ruchu wyjazdu z placu przy kościele pw. św. Franciszka Ksawerego.

– Kilka dni temu stanęły w tym miejscu słupki uniemożliwiające parkowanie samochodów na chodniku przyległym do wyjazdu spod kościoła – cieszy się Marcin Wilkołazki, wiceprzewodniczący rady miasta Krasnystaw. – Każdy kto choć raz wyjeżdżał z placu kościelnego i skręcał w lewo pamięta jakie uciążliwości sprawiały auta, szczególnie te wysokie, zaparkowane na chodniku bezpośrednio przy wyjeździe z placu. W okresach dużego natężenia ruchu tak postawiony samochód na tyle ograniczał widoczność, że mógł stać się nawet przyczyną kolizji lub wypadku – dodaje.

Zdarzało się też, że przez takie parkowanie niejeden kierowca wjeżdżający na plac kościelny mijając się z autem wyjeżdżającym, uszkadzał sobie drzwi boczne o sworzeń wystający z bramy. – Teraz utrudnienia te zostały wyeliminowane. Wygoda jednych nie może być uciążliwością dla drugich – zauważa Wilkołazki. (k)