Bezpieczniej przy szlabanach

W piątek, od godzin porannych, na drogach powiatu krasnostawskiego odbywała się akcja „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”. – Działania policjantów ukierunkowane były na bezpieczeństwo w rejonie strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych – mówi Piotr Wasilewski z KPP w Krasnymstawie.

W piątek w rejonie przejazdów kolejowych pojawiła się zwiększona liczba patroli ruchu drogowego. – Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili wzmożone działania profilaktyczno-kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejazdów – relacjonuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. – Mundurowi szczególną uwagę zwracali na zachowanie kierowców w rejonie przejazdów kolejowych.

Ponadto zdecydowanie i stanowczo reagowali na wykroczenia będące głównymi przyczynami wypadków – dodaje. Niestosowanie się do znaków w rejonie przejazdów kolejowych, to główna przyczyna wypadków na torach. Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych oraz bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych. Zapowiadają również dalsze podobne akcje. (k)