Bezpieczniej z Żółkiewki aż do Płonki

Paweł Kucharczyk, wójt gminy Rudnik, wziął udział w spotkaniu rady technicznej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Dyskutowano nad opracowaniem dokumentacji przebudowy 15 km odcinka drogi wojewódzkiej z Żółkiewki aż do Płonki.

– Ustalenia ze spotkania są bardzo budujące i stanowią wyjście naprzeciw zgłaszanym przez nas postulatom i oczekiwaniom – komentuje Paweł Kucharczyk, wójt gminy Rudnik. Jedną z najważniejszych kwestii jest, według wójta, potwierdzenie budowy ścieżki pieszo-rowerowej na całym projektowanym odcinku, od skrzyżowania w Żółkiewce do końca Płonki w gminie Rudnik.

– Co z pewnością znacząco poprawi bezpieczeństwo oraz ucieszy miłośników turystyki rowerowej – zauważa Kucharczyk. – Ponadto w obrębie niebezpiecznych skrzyżowań projekt będzie zakładał wykonanie lewoskrętów, czyli poszerzenia jezdni w celu zapewnienia dodatkowego miejsca do zjazdu w lewo. Innym ważnym, omawianym elementem, była kwestia uwzględnienia zatok dla przystanków po obu stronach jezdni – relacjonuje.

Wójt gminy Rudnik podkreśla, że wszystkie ustalenia i wypracowywane w trakcie spotkania w ZDW stanowiska, miały na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa oraz projektowanie drogi w sposób jak najmniej ingerujący w prywatne działki. – Oczywiście musimy pamiętać, że wykonanie projektu to będzie dopiero połowa sukcesu. Następnym krokiem będzie pozyskanie środków na tą niezwykle dla nas ważną inwestycję. Najważniejsze jednak, że prace projektowe idą zgodnie z planem – mówi. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here