Bezpłatne seanse po zachodzie słońca

Polskie kultowe filmy z lat 30-tych XX wieku oraz współczesne filmy dokumentalne i fabularne możemy obejrzeć w „Kinie w Bramie – Królewska 3”. Wstęp do letniego kina przy ul. Królewskiej 3 w Lublinie jest bezpłatny, a projekcje filmowe odbywają się w każdy piątek i sobotę po zachodzie słońca, tj. od godz. 21 do 23.30.


Tegoroczna edycja plenerowego „Kina w Bramie” potrwa do połowy sierpnia. W najbliższy piątek, 2 sierpnia, będzie można obejrzeć komedię z 1935 roku pt. „Antek policmajster”. Zabawny, pełen komicznych sytuacji film z udziałem pary świetnych aktorów: Adolfa Dymszy i Mieczysławy Ćwiklińskiej, w reżyserii przedwojennego twórczego reżysera Michała Waszyńskiego – między 1929 a 1939 r. nakręcił aż 41 filmów.

Natomiast w sobotę, 3 sierpnia, obejrzymy trwający 107 minut dramat biograficzny pt. „Pełnia życia”. Brytyjska produkcja miała swoją premierę w 2017 r. Opowiada historię mężczyzny chorego na polio, przykutego do wózka, który mimo to potrafi z żoną i synem wieść szczęśliwe życie. W roli głównej występuje Andrew Garfield znany z filmu „Niesamowity Spider-Man”

Za tydzień, w piątek 9 sierpnia, zaplanowano projekcję bardzo popularnej przedwojennej komedii z 1937 r., zatytułowanej „Pani minister tańczy”, w reżyserii Juliusza Gardana i z muzyką znakomitego Henryka Warsa i udziałem takich gwiazd przedwojennego kina jak: Tola Mankiewiczówna, Aleksander Żabczyński i Mieczysława Ćwiklińska. Natomiast w sobotę, 10 sierpnia, będziemy mogli obejrzeć dramat historyczny z 2018 r. zatytułowany „Katyń – ostatni świadek”. Film w reżyserii Piotra Szkopiaka, ze znanym aktorem Robertem Więckiewiczem w roli głównej, został nakręcony w konwencji filmu detektywistycznego.

Organizatorem projektu „Kino w bramie – Królewska 3” jest Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”, której celem jest m.in. promowanie idei samopomocy wśród społeczności Lublina. Projekt powstał przy wsparciu Miasta Lublin w ramach programu Miasto Kultury i Regionu Środkowo-wschodniego NSZZ „Solidarność”.

Monika Skarżyńska