Biało-czerwone załopoczą nad powiatem

W Chełmie, a także w zdecydowanej większości gmin naszego powiatu, mają pojawić się biało-czerwone maszty, sfinansowane przez polski rząd. Tylko w gminach Siedliszcze i Rejowiec Fabryczny oddano za mało głosów, by przyłączyć się do programu.

– Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju, pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić, budując wspólnotę Rzeczypospolitej – tak do wzięcia udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną” zachęcał premier Mateusz Morawiecki.

Program skierowany był do wszystkich gmin i miast w Polsce. Zakładał sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdym samorządzie, którego mieszkańcy oddają wymaganą liczbę głosów „za” przystąpieniem do akcji. Głosowanie trwało do 31 marca. W przypadku miasta Chełm wymagana minimalna ilość głosów wynosiła 500. Chełmianie spisali się na medal i oddali 564 głosy. Podobnie było w większości gmin naszego powiatu. Minimalna ilość głosów w ich przypadku wynosiła 100. Najbardziej aktywni okazali się mieszkańcy gminy Wierzbica, którzy oddali aż 465 głosów za przystąpieniem do rządowego projektu.

Drugie miejsce zajęła gmina Chełm (427 głosów), a trzecie Sawin (332). Sporą aktywnością wykazali się też mieszkańcy miasta Rejowiec Fabryczny (250) i gminy Wojsławice (243). Wymaganą ilość głosów zdobyły też gminy: Leśniowice (177), Dorohusk (148), Dubienka (146), Rejowiec (140) i Ruda Huta (138). Minimalnie, ale jednak, próg przekroczyły gminy: Białopole (106 głosów), Żmudź (103) i Kamień (102). Za mało głosów, by przystąpić do programu, oddano natomiast w gminach Rejowiec Fabryczny (47) oraz Siedliszcze (zaledwie 19). (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here