Biblioteka Główna UMCS z wyróżnieniem!

Biblioteka Główna UMCS

Ostatnie karty w konkursie Fasada Roku 2018, organizowanym przez firmę Baumit, zostały odkryte. Jury, w którym zasiedli doświadczeni architekci, osoby zawodowo związane z budownictwem, jak również przedstawiciele branżowych mediów, wybrali laureatów.


Zanim zapadły najważniejsze decyzje, komisja pod przewodnictwem Andrzeja Poniewierki, reprezentującego Dolnośląską Okręgową Izbę Architektów, przeanalizowała blisko 150 realizacji, wykonanych w kompletnej technologii Baumit (system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem).

Biorąc pod lupę takie kryteria, jak kolorystyka i struktura elewacji, architektoniczny detal, relacja budynku z otoczeniem, a w przypadku obiektów po renowacji, także poszanowanie ich historycznej tradycji, wyłoniono pięciu zwycięzców, których konto wkrótce zasili kwota w wysokości 10 000 zł.

Dodatkowo sześć obiektów uhonorowano wyróżnieniem. W tym gronie, w kategorii budynków po termomodernizacji, znalazła się Biblioteka Główna UMCS. Nagrodę otrzymała za zachowanie pierwotnej struktury elewacji z jednoczesnym nadaniem jej nowego wymiaru kolorystycznego oraz dobrą tektonikę budynku.

Projekt powstał w Pracowni Projektowej Maxpol z Radomia, a realnych kształtów nadała mu firma EDACH Sp. z o.o. KB

Nagrodzeni

budynek jednorodzinny nowy – dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej przy ul. Częstochowskiej, wyróżnienie: STR House w Starej Wsi

budynek wielorodzinny nowy – osiedle Czyżewskiego 1 w Krakowie, wyróżnienia: Lipska 4-6-8 oraz osiedle #dobrego w dzielnicy Prądnik Czerwony w Krakowie

budynek po termomodernizacji – Przedszkole nr 43 przy ul. Klonowej w Zabrzu, wyróżnienie: Biblioteka Główna UMCS

budynek niemieszkalny – Szkoła Podstawową nr 1 w Gostyniu, wyróżnienie: Bronowicka B.O.A.T. w Krakowie

budynek po renowacji – remont pałacu w Jankowicach, wyróżnienie: synagoga w Buku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here