Biblioteka otworzyła się na niewidomych

Biblioteka Miejska w Krasnymstawie przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”.

Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W jego ramach Biblioteka Miejska w Krasnymstawie otrzymała nieodpłatnie odtwarzacz cyfrowych książek mówionych – Czytak4. – Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące, jest także przyjazne dla osób starszych – mówi Artur Borzęcki, dyrektor MBP w Krasnymstawie.

– Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i dobrą jakością dźwięku. W łatwy sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej. Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać urządzenia osobom niepełnosprawnym – dodaje. Dzięki wsparciu ministerstwa kultury czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

– Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe – zapowiada Borzęcki. Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu utraty wzroku, które chciałyby takie urządzenie wypożyczyć, proszone są o kontakt z czytelnią – tel. nr 82 576 3016. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here